Cem Başkan'dan D-400 Tepkisi: Türel'in Disiplinsiz, Plansız Yolu

Gazipaşa'da 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı yapan CHP'li Harita Mühendisi Cem Burak Özgenç'ten D-400 tepkisi geldi..

TÜREL'İN DİSİPLİNSİZ, PLANSIZ YOLU!..

Özgenç, Antalya, Alanya ve Gazipaşa arasındaki D-400 Karayolu’nun artık bir ara cadde haline geldiğini, bu yolun taşıt yükünün derhal azaltılması gerektiğini söyledi. Bu güzergahta 85’ten fazla kırmızı ışık olduğunu anımsatan Özgenç, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bir önceki başkanı Menderes Türel döneminde yapılan ve hiç bir mühendislik disiplini ile uyuşmayan saçma sapan kavşak ve viyadüklü geçişlerin bir çözüm olmadığı artık sıradan insanlar tarafından bile anlaşılabilmektedir” dedi.

"BEN VE ARKADAŞLARIM HAZIRIZ"

Antalya’nın iki yakasını bir araya getirecek metro, hızlı tren ve arabalı feribot seferleri çalışmalarının bir önce başlaması gerektiğine dikkati çeken Özgenç, “Ben ve arkadaşlarım sahip olduğumuz mühendislik birikimi ile çok önemli çözümleri ortaya koyup yardımcı olmaya hazırız. Bu hali ile özellikle Antalya’nın doğu kısmının trafiği daha da çekilmez hale gelecektir..."

Özgenç konuşmasının devamında "Özellikle geçmiş yıllarda belde belediyeleri tarafından yapılan kontrolsüz yapılaşma ve imar planı çalışmaları içinden çıkılmaz bir kentleşmeyi ortaya koymuştur” diye konuştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kısa sürede bu hayati konuya çözüm getirmesini ve yüksek bir perdeden konuya el atmasını temenni ettiklerini belirten Özgenç, “Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu mühendisler bu konuyu çözebilecek birikim ve vizyona sahiptir. Aksi halde zaman, can ve benzin ile mazottan kaynaklı maddi kayıplardan dolay Antalya ve Türkiye zarar görmeye devam edecektir” dedi.


En Yeni Videolar

Alanya FM Canlı

Gazipaşa TV Canlı

Global site tag (gtag.js) - Google Analytics